Pytania i odpowiedzi

Jakie technologie stosuje przy tworzeniu stron www Agencja?

Przy tworzeniu stron internetowych korzystamy z najnowszych technologii. Są to: HTML5, CSS, PHP, FLASH, JQUERY, JAVASCRIPT, MOOTOOLS i MYSQL.

Jaki jest koszt zrobienia nowej strony internetowej?

Tworząc nową stronę, traktujemy ją indywidualnie. Koszt jej zrobienia zależy np. od liczby elementów, które muszą się na niej znaleźć czy liczby podstron. Przy liczeniu kosztów najprościej przyjrzeć się cenom tworzenia stron internetowych w naszym ogólnym cenniku.

Jaki jest czas oczekiwania na gotową stronę www?

Od kilku dni do kilkunastu tygodni. Jesteśmy w stanie pracować w tempie ekspresowym jeśli klient tego wymaga. Czas realizacji zamówienia, który zależy od wielu czynników, musimy zawsze szacować pod konkretny projekt. W tworzenie strony zaangażowani są: pracownicy działu graficznego i programistycznego, osoby prowadzące projekt oraz osoba, która jest odpowiedzialna za przedsięwzięcie po stronie Klienta. Z doświadczenia wiemy, że największy wpływ na czas wykonania nowej strony internetowej ma Klient, który dostarcza swoje materiały niezbędne do stworzenia strony. Nierzadko dopiero podczas ich przygotowywania jest w stanie skonkretyzować swoje oczekiwania. Najczęściej praca przy tworzeniu nowej strony trwa trzy lub cztery tygodnie.

Czy gotową stronę internetową można później rozbudowywać?

Jak najbardziej. Można ją rozbudowywać o podstrony, działy, jak również aktualizować zamieszczone na niej treści lub zdjęcia. Ponadto można ją wyposażać w nowe funkcjonalności np. newsletter, dział zarządzania klientami lub moduł programu lojalnościowego.

Czy Klient może samodzielnie administrować stroną?

Tak. Więcej na ten temat można przeczytać w dziale: panel CMS.

A kwestia serwera na którym umieszczona ma być nowa strona? W jaki sposób należy też zarejestrować domenę?

Jako firma świadczymy kompleksowe usługi, również - po konkurencyjnych cenach - usługi hostingowe. Rekomendujemy naszym klientom używanie naszego serwera. Ale najważniejsze jest, aby serwer spełniał warunki, których potrzebuje CMS. Wśród naszych usług mamy również rejestrację domeny. Można więc załatwić wszelkie formalności w jednym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pod hasłem: serwery i rejestracja domen.

Gdybym chciał jednak umieścić swoją stronę www na swoim serwerze, czy jest to możliwe?

Oczywiście, ale należy pamiętać, że zgodnie z umową serwer musi spełniać kilka wymogów. Są na rynku oferty hostingu, które formalnie spełniają wymogi. W praktyce jednak wiele elementów serwisu może działać źle lub nie działa w ogóle. W takim przypadku rekomendujemy przeniesienie strony na serwer spełniający konieczne wymogi.

Czy warto inwestować w tworzenie animacji na stronie www?

Z naszego doświadczenia wynika, że najkorzystniejszym rozwiązaniem dla Klienta jest animacja banera głównego i haseł reklamowych na jego stronie. Wykonywanie całej strony animowanej w technologii Flash nie jest naszym zdaniem dobrym pomysłem ze względu na trudności z jej pozycjonowaniem. Można natomiast animować zdjęcia, filmy, obrazki, teksty lub robić efektowne przejścia między poszczególnymi elementami, podstronami itp. bez używania technologii Flash. Po otrzymaniu materiałów od Klienta opracowujemy projekt graficzny i przedstawiamy scenariusz na animacje. Co pozwala zarówno ocenić go pod względem funkcjonalności jak kosztów z tym związanych.

Jak wygląda samodzielne zarządzanie stroną? Czy może ono stanowić problem?

Samodzielne zarządzanie stroną wymaga tylko zalogowania się w panelu administracyjnym i uzupełnienia treści w podobny sposób, jak w edytorze tekstów i nie powinno stanowić problemu dla osoby, która jest średnio zaawansowana w obsłudze komputera. W razie potrzeby pomagamy naszym Klientom w obsłudze panelu, podczas wstawiania treści czy codziennego używania strony.

Czy można umieszczać materiały na stronie www samodzielnie?

To jest możliwe, ale radzimy, aby pierwsze uzupełnianie strony treścią zostało zrobione przez pracownika naszej agencji, przy wspólpracy osoby, która będzie w firmie odpowiadać za to. Pracownik agencji będzie w stanie - podczas takiego uzupełniania strony - wyłapać ewentualne błędy, skorygować style czy ustawić marginesy.

Jaka jest gwarancja, że strona znajdzie się w wyszukiwarkach?

Strony, które przygotowujemy są zarówno technicznie jak i semantycznie zgodne ze standardami W3C. To gwarantuje zaindeksowanie takiej strony www przez wyszukiwarki. Aby przyspieszyć proces indeksacji dodatkowo zawsze dodajemy stronę do katalogu stron internetowych w wyszukiwarce Google, ale prawdopodobieństwo, że pojawi się ona w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania jest niewielkie. Dlatego też zajmujemy się pozycjonowaniem i reklamą AD Words. Jest to nasza dodatkowa usługa, która – jak wynika z doświadczenia – potrzebna jest praktycznie w 95 proc. przypadków, w sytuacji gdy tak wiele nowych stron trafia do Internetu.

W projektowaniu stron www niezbędne jest doświadczenie. Jakie ono jest w Waszym przypadku?

Agencja Fanaberie zajmuje się projektowaniem stron www od 5 lat. Zrealizowaliśmy wiele projektów - od bardzo prostych po duże i skomplikowane. Mamy w portfolio strony stworzone na potrzeby portali informacyjnych,dużych przedsiębiorstw, a także niewielkcih firm.

Log In

Log in with Facebook

Nie pamiętasz hasła? / Nie pamiętasz nazwy?

Czekamy na kontakt. Mailem, telefonicznie lub osobiście. Wybierzcie Państwo formę która Wam najbardziej odpowiada.
1000 znaków pozostało
1000 znaków pozostało